Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Kütüphane 2022


Yayına Hazırlayanların Notu

Kültür, sanat ve bilgiye erişimin kamusal bir hak olduğu inancıyla çalışmalarını şekillendiren İBB kütüphanelerinde, 2022 yılında sayısı bini aşkın etkinlik düzenleyerek yaklaşık 200 bin İstanbulluyu buluşturduk. Uzaktan eğitime erişimi destekleyen teknolojik altyapısı, geniş okuma alanları, konferans salonları, çok çeşitli etkinlik, atölye alanları ve YouTube kayıt stüdyolarıyla interaktif bir çalışma alanı sunan yeni nesil kütüphanelerde, milyonlarca okuyucuyu ağırladık.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 2022 yılında 23 yeni nesil kütüphaneyi şehrimize kazandırdık. Kasımpaşa’dan Boğazköy’e, Firüzköy’den Gülsuyu’na İstanbul’un çeşitli lokasyonlarında hizmete giren kütüphanelerimiz, kısa sürede bölgenin uğrak noktaları hâline geldi.

İBB kütüphanelerini, çocukların eğitici ve öğretici atölyelerle, yetişkinlerin çeşitli disiplinlerden farklı başlıkların tartışıldığı söyleşilerle yeni bir yaşam ve soluklanma merkezi hâline getirdik.

İBB Miras eliyle hayat bulan tarihi binalar İBB kütüphanelerine ev sahipliği yaptı. Toplam üye sayısı 400 bine ulaşan kütüphanelerimizde, 1 milyona yakın eseri İstanbullular'a ulaştırdık.

İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü, 2022 yılında 14 yeni yayını okuyucuyla buluşturdu.

İBB kütüphanelerine dair tüm bilgilere ve dijital arşive erişebileceğiniz web sitesini yeniledik. Dilediğiniz an ulaşabilmeniz için kütüphanelerimizde yaptığımız etkinlik kayıtlarının yer aldığı Spotify hesabını yayına açtık.

Tüm bu çalışmaları, İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’nün yüzlerce çalışanının emek ve özverisiyle gerçekleştirdik. Özetle İBB kütüphanelerinde 2022 yılını dopdolu bir takvim ve bilgiyle harmanlaşmış bir kültürel odak olarak geride bırakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Başlık İBB Kütüphane 2022
Kısa Başlık İBB Kütüphane 2022
Yayıncı İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü
Yayın Yeri İstanbul
Tür kitap
Yayın Tarihi 2023
Sayfa Sayısı 370
Dil Türkçe
Künye İBB Kütüphane 2022. İstanbul: İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü, 2023.İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr