Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Erzincan’dan Tercan’dan: Kent Mekân İnsan (Sergi Kataloğu)


İstanbul’un kamusal sanat alanlarından Mecidiyeköy Sanat’ın ev sahipliği yaptığı “Erzincan’dan Tercan’dan: Kent, Mekân, İnsan” sergisi sizleri İstanbul’dan Erzincan’a uzanan bir yolculuğa davet ediyor.

Erzincan 24 Doğa ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği tarafından Erzincan’ın kültürel ve tarihi değerlerinin kayıt altına alınması ve gelecek kuşaklara aktarılması amacıyla düzenlenen sergi, bölgenin yaşam kültürüne yakından bakmaya odaklanıyor.

Uluslararası ödüllü fotoğraf sanatçıları Murat Bakmaz ve Mehmet Aslan’ın koordinatörlüğü ile gerçekleşen sergi, Mama Hatun Türbesi ve Külliyesi ile UNESCO Kültür Mirası Geçici Listesi’ne girmeye aday Tercan, Anadolu’da kurulmuş birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Çayırlı ve doğal bir anıt olan Otlukbeli’nin eşsiz güzelliklerini ve gündelik yaşama yansıyan izlerini 19 fotoğrafçının çektiği birbirinden etkileyici 86 fotoğraf karesi ile sizlere sunuyor.Başlık Erzincan’dan Tercan’dan: Kent Mekân İnsan (Sergi Kataloğu)
Kısa Başlık Erzincan’dan Tercan’dan: Kent Mekân İnsan
Yazar Kolektif
Yayıncı İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü
Yayın Yeri İstanbul
Tür Kitap
Yayın Tarihi 2022
Sayfa Sayısı 133
Dil Türkçe
Künye Erzincan’dan Tercan’dan: Kent Mekân İnsan (Sergi Kataloğu). İstanbul: İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü, 2022.İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr