Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Habitat Sanat


İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentin merkezinde yepyeni bir kültür, sanat ve bilim alanını kent sakinlerinin kullanımına sunuyor. Her yaştan İstanbullu’nun ortak fikir, deneyim ve bilgilerini paylaşmak üzere bir araya gelebilecekleri, birlikte üretmenin öğrenme imkânı bulabilecekleri Habitat Yeni Nesil Yaşam Merkezi Şişli’de hayata geçiyor. Fikirleri, deneyimleri, bilgileri paylaşmak, birlikte üretmek için açılan bu alan, sunduğu farklı fonksiyonlarıyla İstanbullu gençlerin yeni çalışma, üretim ve birbirinden öğrenme mekânı olacak Habitat Yeni Nesil Yaşam Merkezi, açıldı.

Habitat Yeni Nesil Yaşam Merkezi’nin kültür sanat alanı olarak tasarlanan, Habitat Sanat 465 metrekarelik alanıyla etkinlik, atölye, eğitim ve sergilere ev sahipliği yapmak üzere hazırlanmıştır.Habitat Yeni Nesil Yaşam Merkezi bünyesindeki İPA, Habitat Kütüphane, İstanbul Kitapçısı, İPA&İTÜ Çekirdek Girişimcilik Merkezi tarafından düzenlenecek tüm programlar bu alanda ziyaretçilerin katılımıyla gerçekleştirilecektir.


Habitat Sanat’ın ilk sergisi “Kuş Koysunlar Yoluna” İstanbul’un yeni yaşam merkezi konseptiyle hayata geçen Habitat Yeni Nesil Yaşam Merkezi’nin kültür sanat alanı Habitat Sanat ilk sergisi “Kuş Koysunlar Yoluna” ile sanatçı Gökçe Okay’ı ağırlıyor. Şair Nilgün Marmara’nın aynı adlı şiirinden esinlenerek kurgulanan, M. Wenda Koyuncu’nun küratörlüğünde hazırlanan sergi gözümüz, algımız ve zihnimizin; varlığa veya şeylerin düzeni’ne dair kabullenişlere başka bir pencere açma girişimi sunuyor.

Habitat Sanat


Hizmetler


Her gün: 10:00 - 22:00İletişim


Merkez Mah. Abidei Hürriyet Cad No:211 ŞişliİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr