Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Rasim Özdenören Kütüphanesi


Deneme yazılarıyla bilinen edebiyatçı Rasim Özdenören'in ismini taşıyan kütüphane, 2012 yılında Başakşehir'de hizmete sunuldu.

400 metrekarelik alana sahip 210 kişi kapasitesiyle okuyucusunu ağırlayan Rasim Özdenören Kütüphanesi, geniş bir dermeyi de bünyesinde barındırıyor.

Kütüphanemizin 23.717 adet kitaptan oluşan dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, gelişim, kültürel miraslar, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, yayınlar gibi pek çok alandan eser yer alıyorsun.

Başakşehir bölgesindeki gençlerin ders çalışma alanı ihtiyacını da karşılayan kütüphanemiz, hem gençleri hem de çocukları destekleyici etkinlikler sunuyor. Çocuklar için masaldan yaratıcı dramaya, felsefeden karikatüre değin destekleyici atölyelere ve yetişkinler için çeşitli söyleşilere ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Rasim Özdenören Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilecektir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Rasim Özdenören Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00

Çay ikram edilmektedir.İletişim


0212 486 29 71

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Başakşehir Kültür Merkezi, 2. Etap, Başakşehir Mah. Süleyman Çelebi Cad. Ilgaz Sok. A2/4, BaşakşehirİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr