Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Osman Nuri Ergin Kütüphanesi


İstanbul’un Güngören ilçesi Genç Osman Mahallesi’nde bulunan Osman Nuri Ergin Kütüphanesi 2002 yılında hizmete sunuldu.

İstanbul Şehremaneti’nin çeşitli kısımlarında müdürlük görevlerinde bulunan, belediye arşivindeki çalışmalarıyla birçok evrak ve belgeyi gün ışığına çıkaran Osman Nuri Ergin’in ismini taşıyan kütüphanemiz geniş bir kitap koleksiyonu barındırıyor.

Osman Nuri Ergin Kütüphanesi, 277 metrekarelik bir alanda 85 kişilik bir kapasiteyle tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi pek çok türden 19.788 kitaba ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Osman Nuri Ergin Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Osman Nuri Ergin Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Hafta içi: 09:00 - 17:00 / Hafta sonu: Kapalıİletişim


0212 562 50 87-663812

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Gençosman Mah. 78, Çinçindere Cad., GüngörenİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr