Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Necati Cumalı Kütüphanesi


İstanbul’a zengin içerikli kitap koleksiyonlarının yanında kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneler kazandırma vizyonuyla çalışmalarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Necati Cumalı Kütüphanesi 6 Nisan 2023 tarihinde hizmete sunuldu.

Tuzla’nın işlek bir noktasında kitaba ve bilgiye erişimi kolaylaştıran kütüphanemiz 85 metrekarelik alanda 25 kişi kapasitesiyle hizmet veriyor. Kütüphanemiz, edebiyattan sanata, mimarlık ve tasarımdan felsefeye çeşitli disiplinlerden 4.500 eseri okuyucuyla buluşturdu.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Necati Cumalı Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilir.


Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.

Kapasite: 85 m², 25 kişi

Adres: Anadolu Yakası, Postane, 34940 Tuzla/İstanbul


İBB Necati Cumalı Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00İletişim


kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Anadolu Yakası, Postane, TuzlaİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr