Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Nasrettin Hoca Kütüphanesi


Bilge yapısı, nüktedan dili, hazırcevaplığı ve hoşgörüsüyle Anadolu kültürünün önemli simalarından biri olan Nasrettin Hoca'nın adını taşıyan kütüphanemiz 2014 yılında hizmete sunulmuştur.

Bağcılar ilçesi Merkez Mahallesi'nde bulunan kütüphanemiz, 592 metrekarelik alan 230 kişilik geniş kapasiteyle başta çocuklar için eğlenceli, eğitici ve eğitici atölyeler olmak üzere yetişkinler için de çeşitli söyleşilere ev sahipliği yapıyor.

Kütüphanemiz, bölgedeki gençlerin ders çalışma alanı ihtiyacı da karşılıyor.

Nasrettin Hoca Kütüphanesi çeşitli disiplinlerden 11.727 kitaplık dermesiyle başta Bağcılar içinde olmak üzere İstanbullulara hizmet sunuyor.

 Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Nasrettin Hoca Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin muhafaza hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen alıcılarımız TC nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB Nasrettin Hoca Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00

Çay ikram edilmektedir.İletişim


0212 435 36 14

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Merkez Mah. Dr. Sadık Ahmet Cad. No: 6, BağcılarİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr