Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Metin Altıok Kütüphanesi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak kısa süre içerisinde Küçükçekmece’ye kazandırdığımız ikinci kütüphane, 11 Nisan 2023 tarihinde hizmete sunuldu.

Küçükçekmece’nin İkitelli semtinde yer alan kütüphanemiz, Madımak olaylarında yitirdiğimiz 33 aydından biri olan şair Metin Altıok'un ismini taşıyor.

İBB’nin dezavantajlı mahallerde yeni nesil kütüphanecilik faaliyetlerini çoğaltma vizyonuyla tasarlanan kütüphanemiz edebiyattan sanata, felsefeden mimarlığa geniş bir yelpazeye sahip 14.000 eserle İstanbullu okuyucuyu bekliyor.Kütüphanemiz, teknolojik altyapısı güçlü, bireysel ve grup çalışmalarına olanaklı 553 metrekarelik bir alanda 160 kişi kapasiteyle hizmet veriyor.

İBB kütüphanelerinin İstanbulluyu kitapla, kültür ve sanatla buluşturan etkinlik takviminin bir parçası olan Metin Altıok Kütüphanesi, çocuklar için eğitici ve öğretici atölyeler, gençler için eğlenceli seriler ve yetişkinler için söyleşilere ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlar Metin Altıok Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilir.


Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.
Kapasite: 553 m2, 160 kişi


İBB Metin Altıok Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00

Çay ikramı yapılmaktadır.İletişim


0212 312 67 68-6778

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Atatürk Mah. İkitelli Cad. No:140/1, KüçükçekmeceİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr