Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi


İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak bir yıl içerisinde Esenyurt'a kazandırdığımız ikinci kütüphane Sultaniye Mahallesi'nde 27 Ekim 2022 tarihinde hizmete sunuldu.

Şehrin dezavantajlı noktalarında kültür, sanat ve bilim merkezi olan yeni nesil kütüphaneleri, şehir çocuklarını, gençleri ve bölge sakinleriyle buluşturmaya devam ediyoruz.

Esenyurt Bütünleşik Halk Sağlığı Merkezi'yle birlikte İstanbul Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (İSADEM), Psikolojik Danışmanlık Merkezi, Sağlık Ocağı ve Diş Sağlığı Merkezi'nin yer aldığı bölgede konumlanan İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi 710 metrekare alanda 150 kişi kapasitesiyle hizmet veriyor.

Ömrünü Anadolu'nun kalkınmasına adayan, köy enstitüleri için yoğun emek harcayan ve binlerce kişinin yetişmesini sağlayan İsmail Hakkı Tonguç'un toplam yükünü taşıyan kütüphanemiz 15 bin eserlik dermesiyle okuyucusunu ağırlıyor. Bölgeye yeni bir soluklanma etkinliğimiz, ona hitap eden kişiye hitap eden söyleşi ve etkinliklerle farklı yaş gruplarından çocuklara eğitici, öğretici atölyelere ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm performansımız İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin hizmetlerinden faydalanabilir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız TC nüfus bütçesi, ehliyet, pasaport gibi resmi olarak bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00

Çay ikramı yapılmaktadır.İletişim


0212 249 95 65-667649 / 0212 249 09 45

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Sultaniye Mah. 618. Sok. No: 1 EsenyurtİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr