Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB İdris Güllüce Kütüphanesi


İdris Güllüce Kütüphanesi İstanbul'un Tuzla ilçesinde 2006 yılında hizmete sunuldu. Üç dönem Tuzla Belediye Başkanlığı ile bakım faaliyetlerini yürüten siyasetçi İdris Güllüce'nin adını taşıyan, toplam kapasitesi 814 metrekarelik geniş bir alanda 140 kişilik kapasitesiyle başta Tuzlalılar olmak üzere İstanbullu okuyucusunu ağırlıyor.

Kütüphanenin 39.733 eserden oluşan zengin dermesi tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, gelişim, kültürel miraslar, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, yayınlar gibi pek çok türü kitap barındırıyor.

Yeni nesil kütüphaneciliği yaygın kılma vizyonumuzla hizmet veren İdris Güllüce Kütüphanesi yaratıcı dramadan masala, felsefeden karikatüre çeşitli atölyelere ve ilgilisine yönelik söyleşilere ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız İdris Güllüce Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabiliyor.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB İdris Güllüce Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00

Çay ikram edilmektedir.İletişim


0216 586 57 21

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Aydınlı Yolu Cad. Sanayi Sit. Karşısı No: 20, İçmeler - TuzlaİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr