Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Habitat Kütüphane


İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak kültür ve eğitim merkezleri olarak faaliyet gösterecek yeni kütüphaneleri İstanbul’a kazandırma hedefiyle tasarladığımız Şişli Habitat Kütüphanesi 2 Şubat 2023 tarihinde hizmete sunuldu.

İBB’nin ‘Yaşayan İstanbul’ vizyonunun bir parçası olarak kültür, sanat ve bilgi merkezi olan kütüphanelerin sayısını artırmaya, bölge halkının kitaba erişimini kolaylaştırmaya devam ediyor.

Şişli Habitat Kütüphanesi, İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde zengin dermesiyle okuyucuya hizmet veriyor. Kütüphanenin yer aldığı bina, Gençlik Platformu ve İstanbul Kitapçısı’nın yanı sıra bir sergi alanı da barındırıyor. Çeşitli birimlerin bir arada yer aldığı yaşam merkezi, gençliğin enerjisini tüm şehre yaymayı başarıyor.

2.100 metrekarelik alan üzerinde  500 kişilik kapasiteye sahip kütüphanemiz, 25.000 eserlik dermesinde tarih, edebiyat, siyaset bilimi, felsefe, araştırma-inceleme, sanat, bilişim, teknoloji, bilim, inanç, kişisel gelişim, kültürel miras, mimarlık ve tasarım kitapları, çocuk kitapları, süreli yayınlar gibi farklı disiplinlerden seçkilere yer veriyor.

Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Şişli Habitat Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerin ödünç hizmetlerinden faydalanabilir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Habitat Kütüphane

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 10:00 - 22:00

Rezervasyon gerekmektedir.İletişim


212 312 67 71-6771

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Merkez mah. Abide-i Hürriyet Cad. No:211, ŞişliİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr