Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Beşiktaş İskele Kütüphanesi


Gün içerisinde birçok İstanbullunun yolunun düştüğü, İstanbul'un en işlek noktalarından biri olan Beşiktaş İskelesi, yeni yaşam alanına kavuştu. Beşiktaş'a nefes aldıracak olan kitap-kafe 26 Nisan 2023 tarihinde açıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 'Yaşayan İstanbul' vizyonumuzu yansıtan projelerimizden biri de Beşiktaş İskelesi Kütüphanesi oldu.


Deniz ve vapur seslerinin arasında kitap okumak, çalışmak ya da vakit geçirmek isteyen tüm İstanbulluların uğrak yeri olan mekân, kitap&kafe konseptiyle hizmet veriyor.

Çeşitli yayınevlerinin güncel seçkilerine yer verilen kitap & kafenin 5 bin eserlik dermesinde farklı disiplinlerden eserler yer alıyor.

Mekân çeşitli söyleşilere, yazar-okur buluşmalarına ve çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yaparak İstanbul’a yeni bir soluk katıyor.


Bölge sakini tüm vatandaşlarımız Beşiktaş İskelesi Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü’ne bağlı tüm kütüphanelerimizin ödünç hizmetlerinden faydalanabilir.


Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi geçerliliği bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de üyelik işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayınız.


İBB Beşiktaş İskele Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09:00 - 22:00İletişim


0212 312 67 72-6772

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Sinanpaşa, İskele Cd. No:16, BeşiktaşİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr