Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

İBB Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi


Tıp tarihindeki programın yanı sıra kültür ve sanat alanında da üretimlerde bulunan Ord. Prof. Dr. A. Süheyl Ünver'in ismini taşıyan kütüphane, 2002 yılında Ümraniye'de hizmete açıldı.

Haldun Alagaş Spor Kompleksi içerisinde yer alan kütüphanemiz, çeşitli disiplinlere ait 42.743 eserden oluşan dermesi, 954 metrekarelik alan ve 215 kişilik kapasitesiyle okuyucularını ağırlıyor.

Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi'nde yetişkin bölümlerinin yanı sıra 0-7 yaş grubu ve 7-14 yaş grubu için iki ayrı salon da yer alıyor.

Kütüphanemiz, çocuklara yönelik eğitici etkinlikler, öğrencilere yönelik seminerler ve sınavlara hazırlıklara katılabileceği etüt programlarına ev sahipliği yapıyor.

Bölge sakini tüm performansımız Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi başta olmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Varlıkları Dairesi Başkanlığı Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı tüm kütüphanelerimizin hizmetlerinden faydalanabilir.

Üye olmak isteyen okuyucularımız T.C. nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport gibi resmi olarak bulunan bir kimlik belgesiyle kütüphanelerimize başvurabileceği gibi e-devlet uygulaması üzerinden de kayıt işlemlerini gerçekleştirebilir.

Üyelik için tıklayın.


İBB Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi

Hizmetler


İBB Wi-Fi hizmeti bulunmaktadır.

Her gün: 09.00 - 21.00

Çay ikram edilmektedir.İletişim


0216 634 44 22

kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr

Yaman Evler, Haldun Alagaş Spor Kompleksi 167, Alemdağ Cad, ÜmraniyeİBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr