Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Sevgi Soysal Kütüphanesi Rezervasyon Sistemi

17.11.2023


Sevgi Soysal Kütüphanesi, 20 Kasım 2023 Pazartesi itibariyle rezervasyon sistemine geçecektir.


Rezervasyon işlemleriniz için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz

1. https://katalog.ibb.gov.tr adresinde kütüphane üyeliğinize giriş yaptıktan sonra üst menüde yer alan rezervasyon sekmesine tıklayınız. Üyeliğiniz yoksa; e-devlet üzerinden veya kütüphane bankosundan kütüphane üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. 

2. Açılan ekranda Sevgi Soysal Kütüphanesini seçip krokide uygun tarih ve saatte istediğiniz sandalyeyi rezerve edebilirsiniz. 

3. Rezervasyon saatinizde telefonunuza gelen QR kodu kütüphane girişinde bulunan kioska giriş ve çıkışta okutunuz. 

Rezervasyon Kuralları 

• Oturma alanı 1 gün öncesinden rezerve edilebilir. 

• Bir gün içerisinde 3 rezervasyon yapılabilir. İkinci rezervasyonun yapılabilmesi için ilk rezervasyonun kullanılması gerekir. 

• Rezerve edilmiş saatler gri renkte, rezerve edilmemiş saatler yeşil renkte görünür. 

• Yapılan rezervasyonlar sisteme giriş yapılarak iptal edilebilir. 

• Rezerve edilen alana, başlangıç saatinden itibaren 15 dakika içinde giriş yapılmadığında rezervasyon otomatik olarak iptal olur. 

• Kütüphane görevlisi gerekli gördüğü takdirde düzeltme ve/veya iptal işlemi yapabilir. 

• Kütüphane içerisinde yiyecek ve içecek tüketilmez. Ancak şahsi termoslar kullanılabilir. 

Tüm kütüphane hizmetlerinden kütüphanelerimizi ziyaret edip üyeliğinizi güncellemek zorunda kalmadan faydalanmak için e-Devlet üzerinden üye olabilirsiniz. Üye Ol sekmesiyle oluşturacağınız üyeliklerde ise yalnızca dijital koleksiyonumuzu görüntüleyebilirsiniz. 

İlk rezervasyon işleminiz için İBB kütüphanelerinden birini ziyaret ederek online üyeliğinizi güncellemeniz gerekmektedir. (İBB kütüphanelerinden daha önce üyeliğini oluşturmuş, online üyeliğini kütüphanede güncellemiş ya da e-devlet üzerinden üyeliğini oluşturan kullanıcıların bu uyarıyı dikkate almasına gerek yoktur.)

SEVGİ SOYSAL KÜTÜPHANESİ HAKKINDA

Barındırdığı tarihi ve toplumsal hafıza eşlik etmesiyle İstanbul'un en önemli noktalarından biri olan Taksim’de yer alan Sevgi Soysal Kütüphanesi 31 Ağustos 2022’de açıldı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yeni nesil kütüphaneleri, kültür ve sanatın işlek noktalarından biri hâline getirme vizyonumuzla tasarlanan Sevgi Soysal Kütüphanesi, şehrin en merkezi noktalarından birinde 1071 metrekarelik alanda 200 kişilik kapasiteyle hizmet veriyor.

 

 

10.200  kitaplık dermesinde edebiyattan sanata, tarihten mimariye farklı disiplinlerden eseri barındıran Sevgi Soysal Kütüphanesi, öğrencilerin ders çalışma alanı ihtiyacını da karşılıyor.

 

Adres: Kocatepe, Aydede Cd. No:2, 34437 Beyoğlu/İstanbul

Çalışma Saatleri: 7 / 24 Açık
Sevgi Soysal Kütüphanesi Rezervasyon Sistemi
İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr