Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Hatay’da dayanışma: Gezici Kütüphane, binlerce çocuğa ulaştı

14.05.2023


Tüm Türkiye’yi derinden sarsan Maraş merkezli 6 Şubat depremlerinin ardından kamu kurumları, sivil toplum örgütleri ve yurttaşların bölgeyle dayanışması sürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Hatay’da kurduğu Afet Koordinasyon Merkezi’nde personelleri ve birimleriyle şehrin toparlanması için çalışıyor. İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü de Gezici Kütüphane projesiyle çocuk ve gençler başta olmak üzere bölge halkının kitaba erişimini sağladı. 

Gezici Kütüphane’nin haziran ayına kadar sürdürdüğü çalışmalarda 100’e yakın etkinlikle 7 binden fazla çocuğa ulaşıldı. Hatay’ı ilçe ilçe gezen kütüphane, 14 bin ödünç kitap hizmeti sağladı. 


Gönüllü personel ve etkinlik yürütücüleri tarafından Graffiti, Çocuklar İçin Masal, Robotik Kodlama, İçimdeki Ağaç, Çocuklar İçin Öykü, Maket Uçak Yapım, Kil ve Kolaj atölyeleri gerçekleştirildi. 


Gezici Kütüphane’nin çalışmaları İBB Kültür ve İBB Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’yla da koordinasyon içinde sürdürüldü.Hatay’da dayanışma: Gezici Kütüphane, binlerce çocuğa ulaştı
İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr