Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Yıl Sonu Resim Sergisi


İTÜ GVO öğrencilerinin usta isimlerin eserlerini yeniden yorumladıkları eserlerinden oluşan Yıl Sonu Resim Sergisi, 23 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında Müze Gazhane’de ziyaretçilere açılıyor.

İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Beylerbeyi Yerleşkesi öğrencileri 23 Nisan’ı sanatın iyileştirici gücüyle kutluyor. Dünya sanat tarihinden yola çıkarak usta isimlerin eserlerinin çocuklar tarafından farklı tekniklerle sürdürülebilir bir yaklaşımla yorumlandığı eserlerden oluşan sergi, 23 Nisan- 7 Mayıs tarihleri arasında Müze Gazhane’de ziyarete açılıyor. 

Sergi kapsamında 28 Nisan ve 7 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek atölyelerde çocuklar farklı tekniklerde sanat çalışmaları yapacak. İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerinin farklı teknikler kullanarak meydana getirdikleri toplam 47 eser yer alıyor. 

Bu yıl “Sürdürülebilir” temasıyla düzenlenen sergide yer alan eserlerde çocuklar, dünya sanat tarihinde iz bırakmış ustaların eserlerini atık malzemeleri birer sanat objesi olarak yeniden yorumluyor. Leonardo da Vinci’nin “Mona Lisa”sından Zentangle Art çalışmalarına, Rene Magritte’in “Melon Şapkalı Adam” resminden linol baskı örneklerine kadar farklı işler, gündelik işlevinden koparılıp sanat objesine dönüşen düğmelerden yapılmış mozaik çalışması, akrilik cam boyası teknikleri, seramik çalışmaları gibi geniş bir yelpazedeki işler izleyicilere sunuluyor. Çocukların sanat üretirken aynı zamanda birer sanat izleyicisi olarak yetişmeleri amacıyla çocukların ürettikleri sanat eserlerini çocuklarla buluşturacak olan İTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nın Beylerbeyi Anaokulu, İlkokulu ve Ortaokulu Yıl Sonu Resim Sergisi Müze Gazhane’de 7 Mayıs’a kadar ziyaret edilebilir.

 Sergi hafta içi pazartesi hariç 09.00-18.00, hafta sonu 10.00-18.00 saatlerinde ziyarete açıktır.BAŞLANGIÇ TARİHİ 28.04.2022 09:00
BİTİŞ TARİHİ 05.05.2022 12:00
YER Müze Gazhane
ADRES Hasanpaşa Mah., İkbaliye Sok. No:39, 34722/Kadıköy
KATILIM Herkese açık, ücretsiz.
Yıl Sonu Resim Sergisi


İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr