Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Gözüm Sende İstanbul


Mecidiyeköy Sanat Galerisi, şehrin “gözü” olmuş ustaların ölümsüz fotoğraflarından oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Müze Koleksiyonları Fotoğraf Arşivi’nden bir seçkiyle hazırlanan, “Şehrin Mekan ve İnsan Hallerine Bakanlar: Gözüm Sende İstanbul” sergisiyle Mecidiyeköy Sanat Galerisi'nde İstanbullularla buluştu.

İstanbul’un yeni kamusal sanat alanı Mecidiyeköy Sanat, şehrin en yoğun meydanlarından birinde  kısa süre öncesine kadar sadece boşluktan ibaret olan merkeze, “kamusal kültürel tavrı olan bir kimlik kazandırma işlevi” taşımaya devam ediyor.

Kültür, sanat ve hafıza sergileriyle İstanbul’a ayna tutan Mecidiyeköy Sanat, “Gözüm Sende İstanbul” sergisiyle kentin farklı zamanlara, mekanlara ve insanlara yayılan hikâyelerini, şehrin “gözü” olmuş ustaların ölümsüz fotoğraflarıyla sunuyor. Bu kez İstanbul anlatısını, o 'an’ın tanıkları olan unutulmaz kareler aktarıyor.


İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat’ın küratörlüğünde hazırlanan, Ara Güler, Gültekin Çizgen, İbrahim Zaman, İzzet Keribar, Ozan Sağdıç, Ersin Alok, Yıldız Moran, Şemsi Güner, gibi ustaların, unutulmaz İstanbul fotoğraflarını 35 fotoğraflık bir seçkiyle bir araya getiren “Gözüm Sende İstanbul” sergisi, 21 Ekim- 21 Aralık 2021 tarihleri arasında pazartesi hariç her gün 10.00-19.00 saatleri arasında Mecidiyeköy Sanat’ta ziyaret edilebilir.
BAŞLANGIÇ TARİHİ 21.10.2021 10:00
BİTİŞ TARİHİ 21.12.2021 07:00
YER Mecidiyeköy Sanat Galerisi
ADRES Mecidiyeköy Meydan
Gözüm Sende İstanbul


İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr