Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Devinen Dirim


Fatih Alkan'ın 'Devinen Devrim' sergisi, Haliç Sanat'ta sanatseverleri bekliyor.

Atık malzemeleri kullanarak matematiksel ve fiziksel hesaplamalara dayalı bir teknikle eserlerini tasarlayan sanatçı Fatih Alkan’ın “Devinen Dirim” isimli sergisi Haliç Sanat'ın ev sahipliğinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

İnsanın ruh ile beden uyumuna odaklanan sergide belli bir formda duran elemanlardan biri olan insan bedenini, diğeri ise ruhunu temsil ediyor. Bu elemanları, belirlenmiş bir düzen içinde tutma görevini ise ipler üstleniyor.

HALİÇ SANAT HAKKINDA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından kent yaşamına kazandırılan mekanlara bir yenisi daha ekleniyor. İstanbul’un kültür vadisi olmaya hazırlanan Haliç’in kıyısında yer alan Fener Evleri yeniden hayat buldu. İBB Miras’ın evrensel koruma ilke ve tekniklerini gözeterek hayata geçirdiği restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarının ardından yaşam alanları ve sergi galerileri olarak şehre kazandırılan Fener Evleri ile Cibalikapı’dan başlayıp Sveti Stefan Kilisesi’ne kadar uzanan sahil şeridi boyunca devam edecek bir kültür rotasının oluşturuluyor. Karşı kıyıda yer alan Haliç Tersanesi’nde açılacak olan İstanbul Sanat Müzesi’nin çağdaş sanat sergilerine ev sahipliği yapacak galerileri olarak konumlanan Fener Evleri, kentin en eski iki yakasını sanat aracılığıyla birbirine bağlayan yeni bir kültür sanat köprüsünün ilk adımlarını oluşturuyor.BAŞLANGIÇ TARİHİ 26.12.2022 09:00
BİTİŞ TARİHİ 09.03.2023 08:00
YER Haliç Sanat
ADRES Fener Evleri 2- Yavuz Sultan Selim Mah,. Abdul Ezel Paşa Cad., No: 95/ Fatih
Devinen Dirim


İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr