Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Burası


İBB ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan 'Burası' sergisi Yapı Kredi Kültür Sanat’ta sanatseverle buluşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık işbirliğiyle hazırlanan 'Burası' sergisi, İBB Kent Müzesi koleksiyonu, Atatürk Kitaplığı arşivinden eserler ve çağdaş sanat eserlerini bir araya getiriyor.

Sergi, İstanbullulara yaşadıkları şehri, kent ve ekoloji çerçevesinden yeniden düşünme davetinde bulunuyor. 21 Eylül, 2021-27 Şubat 2022 tarihleri arasında Yapı Kredi Kültür Sanat’ta sanatseverle buluşan sergide, İstanbul bağlamında kent, çevre ve doğayla ilgili resimler, hat çalışmaları, haritalar, fotoğraflar, albümler, gazeteler, dergiler dâhil çeşitli yayınlar ve kentin farklı tarihsel dönemlerinden günlük yaşama dair parçalardan oluşan bir seçki sergileniyor. 


Beraberinde, çağdaş sanatçıların kent bağlamında ekoloji ve çevre adaleti temalarını çeşitli perspektiflerden yorumlayarak ürettikleri yapıtlar sergide yer alıyor. 


Küratörlüğünü Yapı Kredi Kültür Sanat Sergiler Direktörü Kevser Güler üstlendiği sergi süresince ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Yapı Kredi Kültür Sanat sosyal medya platformlarında ve kente yayılan çeşitli mekanlarda konuşmalar, söyleşiler, atölyeler, dinletiler, turlar ve çocuklar için özel programları kapsayan etkinlikler de düzenlenecek.
BAŞLANGIÇ TARİHİ 21.09.2021 09:00
BİTİŞ TARİHİ 27.02.2022 05:00
YER Yapı Kredi Kültür Sanat
ADRES Tomtom, İstiklal Cd. No: 161, 34433/Beyoğlu
Burası


İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr