Istanbul Metropolitan Municipality Directorate of Libraries and MuseumsİBB Kütüphane
TR  |  EN
                 
Click to search items in our digital archive

İstanbul’un Sesleri

19.03.2024


İstanbul’un Sesleri /İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Müzik Tarihi okuyucuyla buluştu.


İstanbul’un ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin müzikal tarihine ışık tutan arşivlik kitap “İstanbul’un Sesleri”/İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Müzik Tarihi okuyucuyla buluştu.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Etnomüzikoloji Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Melih Duygulu tarafından kaleme alınan kitap, ülkenin müzik kültürüne katkı sunuyor.

Kitap, İstanbul’un ilk yerel yönetimi olan Şehremaneti döneminden başlayıp İstanbul Belediyesi’ne ve daha sonra da İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne uzanan süreçte belediyenin şehrin müzik kültürüne katkıları ele alınıyor.

“İstanbul’un Sesleri” / İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Müzik Tarihi kitabının içinde İBB’nin bir belediye olmasının çok ötesine geçip ülke kültürüne ve sanatına katkı sunan bir kurum olduğunu müziğe nasıl yön verdiğini, diğer şehirlere ve belediyelere nasıl ilham kaynağı olduğunu bulacak ve müzik tarihinde bir yolculuk yaptığı görülüyor.

“İstanbul’un Sesleri” / İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Müzik Tarihi kitabına İBB kütüphanelerinden ve E-Kitap olarak ücretsiz ulaşılabilirsiniz.


PDF için TIKLAYINIZ
İstanbul’un Sesleri
İMM ATATURK LIBRARY
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr