Istanbul Metropolitan Municipality Directorate of Libraries and MuseumsİBB Kütüphane
TR  |  EN
                 
Click to search items in our digital archive

İstanbul’a yeni bir nefes olmak için hazır: Beşiktaş ve Kadıköy İskele Kütüphaneleri sizi bekliyor

01.07.2023


Kadıköy ve Beşiktaş İskeleleri, yenilenen yüzü, kütüphanesi ve kafesiyle İstanbulluların hizmetinde.

Gün içerisinde birçok İstanbullunun yolunun düştüğü, İstanbul'un en işlek noktalarında yer alan Kadıköy ve Beşiktaş İskeleleri, İBB Miras vizyonuyla yenilendi. İskeleler, içerisinde yer alan kafe ve kütüphanesiyle hizmete sunuldu. Zaman içerisinde birçok kez onarım gören, zamanla özgün dokusu tahribata uğrasa da günümüze ulaşmayı başaran Kadıköy İskelesi, uzun bir aradan sonra İBB Miras’ın özenli koruma anlayışıyla buluştu. 

 170 KİŞİLİK KAPASİTESİYLE KADIKÖY İSKELE KÜTÜPHANESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin yeni nesil kütüphaneleri şehrin her noktasında aktif birer yaşam merkezine dönüştürme vizyonuyla hazırladığı Kadıköy İskele Kütüphanesi, 480 metrekarelik geniş alanı ve 170 kişilik kapasitesiyle gün içerisinde yolu Kadıköy'e düşen herkesi ağırlamaya hazır.

BEŞİKTAŞ İSKELE KÜTÜPHANESİ SEÇKİN DERMESİYLE OKUYUCULARINI BEKLİYOR

1919 yılından günümüze dek farklı ihtiyaçlarla birçok kez onarımdan geçen Beşiktaş İskelesi bakım, onarım ve yeniden işlevlendirme projesiyle İstanbulluların yeni uğrak noktası olmaya hazırlandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, aralarında Beşiktaş İskelesi’nin de yer aldığı yatırımları ‘Beşiktaş Yatırımları Tanıtım Töreni’nde kamuoyuyla paylaştı. İskelelerin iç mekânı kafe, kütüphane ve kültür-sanat programlarına entegre olacak şekilde çağdaş bir yorumla düzenlendi.

 Deniz ve vapur seslerinin arasında kitap okumak, çalışmak ya da vakit geçirmek isteyen İstanbulluları ağırlayan Beşiktaş İskele Kütüphanesi çeşitli yayınevlerinin güncel dermelerini barındırıyor. Mekân, çeşitli söyleşilere, yazar-okur buluşmalarına ve çeşitli kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Tarihi Moda İskelesi geçtiğimiz yıl kütüphane ve kafe fonksiyonuyla İBB Miras tarafından restore edilmiş, kent sakinlerinin yoğun ilgisiyle karşılanmıştı.İstanbul’a yeni bir nefes olmak için hazır: Beşiktaş ve Kadıköy İskele Kütüphaneleri sizi bekliyor
İMM ATATURK LIBRARY
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr