Sayısal arşivimizdeki eserleri incelemek için tıklayın

Kasım Ayı Etkinlik Takvimi

1 Kasım Salı

  1.  Robotik Kodlama Atölyesi, Anıl Cici, 9- 12 Yaş,  Saat: 16.00, Ayşe Hatun Kütüphanesi / Fatih, * Kayıt gerekmektedir.

2 Kasım Çarşamba

  1. Dodo Kitap Okuyor, 8- 9 Yaş, Saat: 14.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi / Eyüp Sultan, *Kayıt gerekmektedir.

  2. Öykü Atölyesi, Halenur Çalışan, 7- 12 Yaş, Saat: 16.00, Nasrettin Hoca Kütüphanesi / Bağcılar, Kayıt gerekmektedir.

  3. Tarihi, Hukuku ve Politikalarıyla Yerel Yönetimler 1, Koordinatör: Adalet B. Alada,  18.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  4. İBB Oda Müziği Topluluğu Müzik Dinletisi, Saat: 19.00, Mevlanakapı Ziyaretçi Merkezi / Fatih

3 Kasım 2022 Perşembe

  1. Karagöz: İstanbul Gezgini, Cemal Fatih Polat, 6- 12 Yaş, Saat: 15.00, Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi / Ümraniye

  2. İstanbul’un Sofrası 5, Abur Cubur Tarihi: “Kuvvetli Gıda” Çikolata, Ağız Oyalayan Meyvehoş, Saadet Özen, Koordinatör: Burak Onaran, Merin Sever, 19.00, İBB Atatürk Kitaplığı

4 Kasım 2022 Cuma

  1. Masal Atölyesi, Saat: 16.00, Ayşe Hatun Kütüphanesi / Fatih

  2. Edebiyatın Yeraltı Haritası: Türkiye’de Şiir Dergiciliği 3, Yolları Çatallanan Şiir: Papirüs/Diriliş, Koordinatör: Hasan Turgut, İsa İlkay Karabaşoğlu, 19.00, İBB Atatürk Kitaplığı

5 Kasım 2022 Cumartesi

  1. NLP ile Sigarayı Bırakmak, Oya Akbaş, Saat: 11.00, Nail Nimet Bayraktar / Ümraniye

  2. Düşünce Atölyesi, Rabia Zagli, 4- 6 Yaş, Saat: 14.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil / Eyüpsultan, Kayıt gerekmektedir.

  3. Karikatür Atölyesi, Erman Gülgeç,  4- 7 Yaş, Saat: 14.00, 8- 12 Yaş, Saat: 15.30, Peyami Safa Kütüphanesi / Kasımpaşa, Kayıt gerekmektedir.

  4. Aç Besmeleyle İç Suyu: III. Ahmet Devri İstanbul Çeşmeleri (1703-1730), Kitap Lansmanı, Hakan Karateke, Hatice Aynur, Nur Urfalıoğlu, Merve Gedik, İrem Bülbül, 15.00, İPA İstanbul Kitaplığı

  5. Kavramların Tarihi Yuvarlak Masa Toplantısı (Dışa Kapalı Etkinlik), 18.00, İPA İstanbul Kitaplığı

7 Kasım 2022 Pazartesi

  1. Kitaplık Konuşmaları 11: İstanbul’da Sinan Eserleri ve Strüktür Olarak Geometrik Desenleri, Serap Ekizler Sönmez, 19.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  2. Hayal Gücü Egzersizi ve Zeka Oyunları, 8- 12 Yaş, Saat: 16.00, İsmail Hakkı Tonguç / Esenyurt, Kayıt gerekmektedir.


8 Kasım 2022 Salı

  1. Gölge Karagöz, Saat: 16.00, Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi / Avcılar

  2. Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi, Oktay Özkan, 6 - 8 Yaş, Saat: 16.00, Nasrettin Hoca Kütüphanesi / Bağcılar, Kayıt gerekmektedir.

  3. Kuklalarla Masal Atölyesi, Saat: 16.00, Sezai Karakoç Kütüphanesi, Güngören

  4. Atatürk Kitaplığı Çokdilli Kaynak Koleksiyonları 1: Arapça, Ermenice ve Farsça Koleksiyonuna Dair, Zakarya Mildanoğlu, Seyid Muhammed Taki Hüseyni, Talat Sevil, 18.00,  İBB Atatürk Kitaplığı

9 Kasım 2022 Çarşamba

  1. Editörlük Çalışmaları 2: Seçiminden Pazarlanmasına Kadar Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar, Sektörde Editörün Yeri ve Bu Konuda Editörün Çözmesi Gereken Sorunlar, Yürütücü: Sedat Demir, 15.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  2. Robotik Kodlama Atölyesi, 9- 12 Yaş, Saat: 16.00, Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi, Pendik, Kayıt gerekmektedir

  3. Dodo Kitap Okuyor, 8- 9 Yaş, Saat: 14.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi / Eyüp Sultan, Kayıt gerekmektedir.

  4. Müzikli Masal Atölyesi, Saat: 16.00, Peyami Safa Kütüphanesi / Kasımpaşa

  5. Yaratıcı Drama Atölyesi, Hülya Köseoğlu, 6- 9 Yaş, Saat: 16.00,  Ayşe Hatun Kütüphanesi / Fatih, Kayıt gerekmektedir

  6. Arşiv ve Bellek Seminerleri 15, Üniversite Arşivleri Nasıl Düşünür?: Koç Üniversitesi Suna Kuıraç Kütüphanesi, Mustafa Ergül, 19.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  7. Kavramların Tarihi Konuşmaları 1, Ahmet Şimşek, 18.30, Sevgi Soysal Kütüphanesi ve Kültür Evi

  8. Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi, Banuhan Güvenir, 6- 8 Yaş, Saat: 15.00, Mevlanakapı Ziyaretçi Merkezi

11 Kasım 2022 Cuma

  1. Toplumsal Hafıza ve Sinema 2, Koordinatör: E. Zeynep Suda, 18.30, İBB Atatürk Kitaplığı


12 Kasım 2022 Cumartesi

  1. NLP ile Sigarayı Bırakmak, Oya Akbaş, Saat: 11.00, Nail Nimet Bayraktar / Ümraniye

  2. Düşünce Atölyesi, Rabia Zagli, 4- 6 Yaş, Saat: 14.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil / Eyüpsultan

  3. Sevinç Erbulak ile Söyleşi, Saat: 14.00, Gülten Akın Kütüphanesi / Esenyurt

  4. Düşünmeyi Seçmek yada Seçmemek, Fatmagül Berktay, Moderatör: Ertan Kardeş, 15.30, Sevgi Soysal Kütüphanesi ve Kültür Evi

14 Kasım 2022 Pazartesi

  1.  Ben Bir Robotum, Betül Polat, 3- 5 Yaş, Saat: 14.00,  Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi

  2. Renga Rengarenk, Betül Polat, 3- 5 Yaş, Saat: 16.00,  Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi

15 Kasım 2022 Salı

  1. Müzikli Masal Atölyesi, 4 Yaş, Saat: 16.00, Ahmed Arif Kütüphanesi, Sultangazi

  2. Robotik Kodlama Atölyesi, Anıl Cici, 9- 12 Yaş,  Saat: 16.00, Hacı Bektaş Veli Kütüphanesi / Sultangazi

  3. Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi, Oktay Özkan, 6 - 8 Yaş, Saat: 16.00, Ayşe Hatun Kütüphanesi / Fatih

16 Kasım 2022 Çarşamba

  1. Masal Atölyesi, 4 Yaş, Saat: 15.00, Mevlanakapı Ziyaretçi Merkezi / Fatih

  2. Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi, Banu Güvenir, 9- 11 Yaş, Saat: 14.00, Mevlanakapı Ziyaretçi Merkezi / Fatih 

  3. Dodo Kitap Okuyor, 8- 9 Yaş, Saat: 16.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi / Eyüp Sultan

  4. Öykü Atölyesi, Halenur Çalışan, 7- 12 Yaş, Saat: 16.00, Feza Gürsey Kütüphanesi / Beykoz

  5.  Yaratıcı Drama Atölyesi, Hülya Köseoğlu, 6- 9 Yaş, Saat: 16.00, Rasim Özdenören Kütüphanesi / Başakşehir

  6. Robotik Kodlama Atölyesi, Anıl Cici, 9- 12 Yaş,  Saat: 16.00,  Nail Nimet Bayraktar / Ümraniye

  7. Tarihi, Hukuku ve Politikalarıyla Yerel Yönetimler 2, Koordinatör: Adalet Alada,  18.30, İBB Atatürk Kitaplığı

  8. İstanbul’un Mimarları 2: Kasım Ağa ve XVII. Yüzyıl Mimarları, Aysu Ateş, Koordinatör: Çağhan Keskin, 18.00, İPA İstanbul Kitaplığı

  9. İBB Oda Müziği Topluluğu Müzik Dinletisi, Saat: 19.00, Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi / Ümraniye

  10. Sanatsal El Becerileri ile Duygusal Destek,  Kevser Çığrıkcı, 7- 12 Yaş, Saat: 16.00, İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi, Esenyurt

17 Kasım Perşembe

  1. Ben Bir Robotum, Betül Polat, 3- 5 Yaş, Saat: 14.00,  Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi / Avcılar

  2. Renga Rengarenk, Betül Polat, 3- 5 Yaş, Saat: 16.00,  Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi / Avcılar

  3. İleri Dönüşüm Atölyesi, Devridaim Enstitüsü, 8- 12 Yaş, Saat: 16.00, Nasrettin Hoca Kütüphanesi / Bağcılar

  4. Stencil Graffiti Atölyesi, 12- 18 Yaş, Saat: 15.00, Mevlanakapı Ziyaretçi Merkezi / Fatih

18 Kasım 2022 Cuma

  1. Edebiyatın Yeraltı Haritası: Türkiye’de Şiir Dergiciliği 4, Narodnikler: Halkın Dostları, Koordinatör: Hasan Turgut, İsa İlkay Karabaşoğlu, 19.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  2. Karagöz: İstanbul Gezgini, Cemal Fatih Polat, 6- 12 Yaş, Saat: 15.00, Sezai Karakoç Kütüphanesi / Güngören

19 Kasım 2022 Cumartesi

  1. Düşünce Atölyesi, Rabia Zagli, 4- 6 Yaş, Saat: 14.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil / Eyüpsultan

  2. Stencil Graffiti Atölyesi, 12- 18 Yaş, Saat: 16.00, Attila İlhan Kütüphanesi / Küçükçekmece

  3. Karikatür Atölyesi, Erman Gülgeç, 4- 7 Yaş, Saat: 14.00, 8- 12 Yaş, Saat:15.30, İsmail Hakkı Tonguç Kütüphanesi, Esenyurt

  4. Masal Diyarında Buluşalım, Saat: 14.00, Ayşe Hatun Kütüphanesi / Fatih

20 Kasım 2022 Pazar

  1.  Bir Aile Eğlencesi: Çizerek Öğreniyorum, 8- 14, Saat: 14.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil / Eyüpsultan

21 Kasım Pazartesi

  1. Hayal Gücü Egzersizi ve Zeka Oyunları, Devridaim Enstitüsü, 8- 12 Yaş, Saat: 16.00, Hasan İzzettin Dinamo Kütüphanesi, Pendik

22 Kasım 2022 Salı

  1. Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi, Oktay Özkan, 6 - 8 Yaş, Saat: 16.00, Ahmet Süheyl Ünver Kütüphanesi / Ümraniye

  2. Beden Perküsyon Atölyesi, Hakan Gürbüs, 10 , Saat: 16.00, Yaşar Kemal Kütüphanesi / Sancaktepe

  3. İstanbul’un Mekânsal/Toplumsal Tarihi 1, Maltepe Sözlü Tarih Projesi, Esra Kaya Erdoğan, Hatice Kurşuncu, Hatice Kurtuluş, Sevinç Doğan, Suna Yılmaz, Zozan Üçdağ, Koordinatör: Şükrü Aslan, 18.30, İPA İstanbul Kitaplığı

  1. İstanbul'da Futbol Kültürü 3 “Beşiktaş Tarihi”, Serhan Oytun Eroğlu, İBB Atatürk Kitaplığı 19.00

23 Kasım 2022 Çarşamba

  1. Editöre Sor 2, Koordinatör: Sedat Demir, 19.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  1. Kavramların Tarihi Konuşmaları 1, Konuşmacı, Koordinatör: Ahmet Şimşek, 18.30, Sevgi Soysal Kütüphanesi ve Kültür Evi

  2. Robotik Kodlama Atölyesi, Anıl Cici, 9- 12 Yaş,  Saat: 16.00, İsmail Hakkı Tonguç / Esenyurt

  3. Dodo Kitap Okuyor, 8- 9 Yaş, Saat: 16.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil Kütüphanesi / Eyüp Sultan

  4. Öykü Atölyesi, Halenur Çalışan, 7- 12 Yaş, Saat: 16.00, Sabahattin Eyüboğlu Kütüphanesi / Avcılar

  5. Yaratıcı Drama Atölyesi, Hülya Köseoğlu, 6- 9 Yaş, 16.00, Ayşe Hatun Kütüphanesi / Fatih

  6. İBB Oda Müziği Topluluğu Müzik Dinletisi, Saat: 19.00, Rıfat Ilgaz Kütüphanesi / Arnavutköy

24 Kasım 2022 Perşembe

  1. Ben Bir Robotum, Betül Polat, 3- 5 Yaş, Saat: 14.00,  Peyami Safa Kütüphanesi, Kasımpaşa

  2. Karagöz: İstanbul Gezgini, 6- 12 Yaş, Saat: 15.00, Barış Manço Kütüphanesi, Esenler

  3. Renga Rengarenk, Betül Polat, 3- 5 Yaş, Saat: 16.00,   Peyami Safa Kütüphanesi, Kasımpaşa

  4. Biriktirmenin Serüveni 3, Konuşmacı, Koordinatör: Nedret İşli, Konuk: İsa Çelik,18.00, İBB Atatürk Kitaplığı

25 Kasım 2022 Cuma 

  1. Atatürk Kitaplığı Kağıt ve Cilt Restorasyon ve Konservasyon Atölyesi Gezisi, Nergis Ulu, 13.30, İBB Atatürk Kitaplığı

  2. Çocuklar İçin Felsefe Atölyesi, Banuhan Güvenir, 6- 8 Yaş, Saat: 15.00, Mevlanakapı Ziyaretçi Merkezi

  3. Yaratıcı Dans ve Hareket Atölyesi, Rabia Babacan, 6- 9 Yaş, Saat: 16.00, Cemil Meriç Kütüphanesi / Arnavutköy

  4. Toplumsal Hafıza ve Sinema 3, Koordinatör: E. Zeynep Suda, 18.30, İBB Atatürk Kitaplığı


26 Kasım 2022 Cumartesi

  1. İstanbul’da Tarih, İnanç, Ritüel 3: İstanbul’da Dominik Tarikatı’nın Anlatısı ve St. Pierre Kilisesi, Claudio Monge, Paolo Girardelli, Elçin Macar, 14.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  2. Başka Türlü Görmenin Bir Yolu: Minyatür 2, Koordinatör: Gülşah Pestil, Saat 14.00, İPA İstanbul Kitaplığı

  3. Düşünce Atölyesi, Rabia Zagli, 4- 6 Yaş, Saat: 14.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil / Eyüpsultan

  4. Kütüphane Buluşmaları: Serdar Orçin, Saat: 14.00, Yaşar Kemal kütüphanesi / Sancaktepe

  5. Algoritmaya Giriş, 5- 8 Yaş, Saat: 14.00, Sezai Karakoç Kütüphanesi, Güngören

  6. Sanatsal El Becerileri ile Duygusal Destek,  Kevser Çığrıkcı, 7- 12 Yaş, Saat: 16.00, Fakir Baykurt Kütüphanesi / Avcılar

28 Kasım 2022 Pazartesi

  1. Yapılar, Baniler, Semtler: İstanbul’dan Hikâyeler 3, Konuşmacı, Koordinatör: Hayri Fehmi Yılmaz, 18.00, İBB Atatürk Kitaplığı

29 Kasım 2022 Salı

  1. İBB Belleğine Sahip Çıkıyor: Yerel Yönetim Tarihi Konuşma Dizisi 1, Başlık, Hatice Kara, Koordinatör: Şükrü Aslan, 18.30, İPA İstanbul Kitaplığı

  2. Müzikli Masal Atölyesi, Saat: 16.00, Peyami Safa Kütüphanesi, Kasımpaşa

  3. Yaratıcı Ritim Atölyesi, 6- 9 Yaş, Saat: 16.00, Ayşe Hatun Kütüphanesi, Fatih

30 Kasım 2022 Çarşamba

  1. Türkoloji Konuşmaları 1: Siyasi ve Bilimsel Arka Planıyla Macar Türkolojinin Başlangıç Dönemi, Gabor Fodor, 19.00, İBB Atatürk Kitaplığı

  2. Kadınca Yazmak 2, Gaye Boralıoğlu, Koordinatör: Çimen Günay Erkol, 18.30, Sevgi Soysal Kütüphanesi ve Kültür Evi

  3. İBB Oda Müziği Topluluğu Müzik Dinletisi, Saat: 19.00, Hasan Hüseyin Korkmazgil / Eyüpsultan

  4. Yaratıcı Drama Atölyesi, 6- 9 Yaş, Saat: 16.00, Yaşar Kemal Kütüphanesi / Sancaktepe

  5. Robotik Kodlama Atölyesi, Anıl Cici, 9- 12 Yaş,  Saat: 16.00, Fakir Baykurt Kütüphanesi / Avcılar

  6. Öykü Atölyesi, Halenur Çalışan, 7- 12 Yaş, Saat: 16.00, Rasim Özdenören Kütüphanesi / Başakşehir






TARİH 01.11.2022 12:00
KATILIM Herkese açık, ücretsiz.
Kasım Ayı Etkinlik Takvimi


İBB ATATÜRK KİTAPLIĞI
Miralay Şefik Bey Sok. No: 6
Taksim, Beyoğlu - İstanbul
Telefon: 0212 249 95 65
0212 249 09 45
kutuphanemuzeler@ibb.gov.tr